Teшко повреден пешак во Тетово

Во Тетово на улицата „Маршал Тито" возило „фолксваген голф", со скопски регистарски ознаки, управувано од Е.О. (27) од скопско Дворце, удрило во 26-годишниот пешак Х.Ф. од Тетово.

Во несреќата, пешакот добил тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош. На местото на несреќата увид извршила екипа на СВР Тетово.

 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе