Teшка сообраќајка кај Доброшинци, еден загинат и двајца повредени (ФОТО)

В.А. (63) од село Пиперево загина во сообраќајна несреќа што се случи денеска околу 13 часот на локалниот пат за село Добрoшинци, кај местото Шапкар, соопштија од СВР Струмица.

 

Во несреќата учествувале автомобил „шкода“ управуван од сега починатиот возач и автомобил „шаран“ управуван од Е.М. од село Градашорци и негов сопатик, кои се здобиле со телесни повреди.

 Увид на местото на несреќата извршиле увидна екипа од СВР Струмица и јавен обвинител.

Фото: Струмицаденес

Наместо да седнат заедничи и оние од власта и оние од опозицијата и да се договорат околу стратегијата за борбата со најголемата опасност, тие мудруваат и кажуваат бајки.

повеќе

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе