Тешка кражба во куќа во Битола, украдени 280.000 денари и злато

Вчера , на ул. „7-ми Јули" во Битола, непознат сторител извршил тешка кражба во куќа сопственост на Т.М. од каде сторителот украл пари и златен накит, соопштија денеска од полицијата.

Од таму појаснаа дека сторителот од дворот  на соседната куќа се префрлил на балконот на спратот од куќата, со подесен алат ја отворил балконската врата, влегол внатре и одзел 280.000 денари и златен накит.

Од полицијата соопштија дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Не верувам дека Суперкупот нема да се одржи во Скопје. Ако намерата беше таква, досега УЕФА тоа одамна ќе го стореше. 

повеќе

Помина 22 јуни во уште едно потсетување, дека пред 16 години во 4,30 часот почна битката за Арачиново во која загинаа тројца припадници на македонските полициски сили.

повеќе

И во Турција, како и во Иран и Романија народот постојано ќе го поставува истото прашање: дали средствата потрошени за глорификација на власта можеа да бидат употребени за искоренување на сиромаштијата.

повеќе