Тело на починат маж извлечено од водите на Вардар

Вчера во 13.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во водите на реката Вардар било забележано тело на машко лице, информираат од МВР.

На кеј „Димитар Влахов", полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го извлекле телото од водата и било констатирано дека се работи за З.Ѓ.(74) од Скопје.

Смрт без траги на насилство констатирала екипа од итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе