Судир на голф и мопед кај Росоман

Во несреќата тешки телесни повреди добила возачката на мопедот.

Фото: Пиксабеј

Вчера во 14 часот на магистралниот пат Градско-Прилеп кај Росоман се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „голф” со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.И. (23) во с. Камен Дол-Росоман, и мопед „априлиа” без регистарски ознаки, управуван од Ц.В. (49) од Росоман.

Во несреќата тешки телесни повреди добила Ц.В., констатирани во Општата болница во Кавадарци.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе