Старец нападнат со камен на улица Дижонска

На 12.05.2020 во 14:00 часот во СВР Скопје, Ф.М.(76) од Скопје пријавил дека на 10.05.2020 околу 11.00 часот на ул.„Дижонска", по претходна расправија, бил нападнат со камен од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе