Српско „ауди“ излета од патот кај Куманово, двајца повредени

Три лица, од кои едното потешко, се повредени во сообраќајката што се случила синоќа на исклучок од автопатот „Пријателство“ за влез за Куманово кога патничко возило „ауди“ со српска национална ознака управувано од М.Н.(32) од Р.Србија излетало од коловозот.

Сопатниците А.В.(27) и М.В.(29) се пренесени во општа болница Куманово, каде кај А.В. се констатирани повреди, а кај М.В. се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Куманово.

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе

Откривањето на минатото ни помага многу да ги научиме изненадувањата на иднината.

повеќе