Србин превезувал Мароканец без документи, двајцата се приведени

Полицијата вчера ги привела Б.П.(45) од Србија и 30-годишниот О.Н. од Мароко. Во товарно возило со српски регистарски ознаки, кое го управувал Б.П., бил пронајден мароканскиот државјанин, кој немал пријавено престој на подрачјето и не ги поседувал потребните документи. 

О.Н. бил спроведен во Транзитниот центар Табановце и по расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе