Сообраќајка во Велес, тешко повредено 17-годишно девојче

Рано утрово на крстосницата на улиците „Борис Трајковски“, „Христо Татарчев“ и „Кумановска“ во Велес се случила тешка сообраќајна незгода во која тешко повредена била 17-годишно девојче кое управувало со мопед „априлија“.

Во сообраќајката иќествувало и патничко моторно возило „опел зафира“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.Д.(23) од Велес.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе