Сообраќајка на патот Велес-Скопје, повредено тричлено семејство

Денеска околу пладне се случи сообраќајна несреќа после патарината кај Отовица на автопатот Велес – Скопје, во која е повредено едно семејство – мајка (54), татко (56) и нивната 18-годишна ќерка од Битола, објави МИА.

Како што информира д-р Василка Пановска Поп Стефанова, началник на Итна медицинска помош, кога тие пристигнале со две возила и две екипи на Итната медицинска помош повредените биле свесни, но со полутраума им била уакажана помош, биле згрижени на лице место и итно транспортирани на Хируршкото одделение во Општа болница – Велес.

СВР Велес врши увид на местото на несреќата.

 

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе