Сообраќајка меѓу „голф“, „ауди“ и полициска „шкода јети“ во Струга, тројцата возачи повредени

Три лица, меѓу кои и полицаец се повредени во сообраќајка што се случила вчера во Струга.

Вчера околу пладне на ул.„Маркс и Енгелс“ во Струга се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со  струшки регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(64) од Струга, патничко моторно возило „ауди“ со струшки регистарски ознаки, управувано од А.Ф.(29) од с.Радолишта, струшко, и патничко моторно возило „шкода јети“ со полициски регистарски ознаки управувано од полициски службеник. Во незгодата со повреди се здобиле Љ.А., А.Ф. и полицискиот службеник, кои биле пренесени во Медицински центар Струга за укажување на лекарска помош.

За настанот е запознаен јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Струга.

 

 

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе