Со возило удрил во полицаец, а потоа била пронајдена прашкаста материја

М.Д. (28) и Д.М. од Скопје вчера биле приведени откако при контрола на патничко возило „форд", со скопски регистарски ознаки, во село Бразда, скопско, М.Д. го стартувал возилото и удрил во полицаец кој извршувал службени дејства.

Набргу потоа, возилото било сопрено на улица „Јадранска магистрала" и при преглед кај двете лица била пронајдена прашкаста материја. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе