Со „порше“ излетале од улица, двајца повредени

Две лица се повредени од кои едното потешко откако доцна синоќа околу 02:00 часот со „порче кајен“ излетале од улица во Скопје.

„Синоќа во 02.10 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Питу Гули“, патничко возило „порше кајен“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.З.(36) од Скопје излетало од коловозот. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил возачот, а сопатникот М.П.(43) од Скопје се здобил со телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, велат од полицијата.

 Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе

Време е да се слушнат мислењата на 30-те компании кои најдобро се справуваат со кризата.

повеќе

Мицкоски треба да побара собраниска расправа за односите со Бугарија или во перцепцијата на јавноста ќе биде изедначен со Заев. Лидерските средби не се институционална форма.

повеќе