Скопјанец уценувал девојка со компромитирачки фотографии

СВР Скопје поднесе кривична пријава против лицето С.А.(26) од Скопје поради уцена. На 25.11.2019 пријавениот, преку апликацијата „Месинџер“ се заканил дека на социјалната мрежа „Фејсбук“ ќе објави компромитирачки материјали за оштетената, а со тоа ќе ѝ наштети на нејзините чест и углед и на угледот на нејзино семејство.

За да не го направи тоа, пријавениот побарал пари од оштетената, соопшти МВР.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе