Скопјанец ја силувал својата 29-годишна ќерка

Вчера во 12,00 часот од полициски службеници од СВР Скопје бил лишен од слобода М.Г.(62) од Скопје. На 10.11.2020 во 08,34 часот во полициска станица, 29 годишна жителка од Скопје, пријавила дека на 09.11.2020 во 22,00 часот во семејна куќа во Скопје врз неа била извршена обљуба и во неколку наврати физички нападната, од нејзинот татко М.Г.

Лицето е задржано во полициска станица Кисела Вода за понатамошна постапка, информираат од МВР.

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе