Скопјанец осомничен за убиство на тримесечното бебе, го усмртил со ќотек

Вчера во 08.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Бит Пазар го лишиле од слобода С.Б.(44) од Скопје.

Тој се сомничи дека околу 00.30 часот физички го малтретирал своето малолетно бебе, кое подоцна починало. Смрт констатирал лекар од Детска клиника при Комплексот клиники „Мајка Тереза", каде било пренесено за укажување помош.

Според пријавеното, околу 00.30 часот, С.Б.(44) го удирал бебето, а потоа физички ја нападнал и својата сопруга А.М.(36) од Скопје. После тоа, А.М. го однела бебето во клиниката, каде била констатирана смрт. Против С.Б. е поднесена соодветна пријава до надлежното обвинителство.

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе