Тројца загинати во сообраќајка

Штип во шок

Бојан Б. (24), Јани Д. (18) и Стефан Н. (22), сите од Штип, загинаа доцна синоќа во тешка сообраќајна несреќа. 

Возилото „фолксваген поло“ во кое биле трите момчиња што се враќале од Скопје во Штип, се превртело на 200 метри пред наплатната рампа од автопатот Скопје-Велес. Полицијата соопшти дека возилото било управувано од Стефан Н.

Увидот на полицијата и на истражниот судија траел до раните утрински часови. Денеска се очекуваат подетални официјални информации од полицијата.

Синоќа сите кафулиња во Штип, по дознавањето на веста за трагичниот настан, ја прекинаа музиката.

По повод трагичната сообраќајна несреќа oпштината Штип прогласи Ден на жалост на 1 и 2 април.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе