во Казнено – поправниот дом Прилеп

Се степале тројца затвореници, еден прободен

Вчера во полициската станица Прилеп било пријавено дека во Казнено – поправниот дом Прилеп на 19.02.2020 настанала физичка пресметка.

„Тепачката се случила помеѓу тројца затвореници А.П., С.Ѓ., и С.М., при што А.П. со остар предмет му нанел повреди на С.М.. Се преземаат мерки за расчистување на настанот“, информираат од МВР.

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе