Разбојник ограбил обложувалница во Виница

Полициски службеници лишиле од слобода жител од Виница откако тој со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница, информираат од Министерството за внатрешни работи.

„На 22.12.2021 во 20:40 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Н.Ј.(36) од Виница. Тој се сомничи дека на 20.12.2021 со закана кон вработените одзел пари од обложувалница во Виница. Тој бил приведен во полициска станица и во службен разговор го признал делото“, посочуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе