Во Тетово

Разбојник од Прешево украл 55.000 евра од туристичка агенција

СВР Тетово поднесе кривична пријава против И.М.(47) од село Норча, Прешево, Србија и уште две непознати лица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“.

„На 07.01.2020 пријавениот, заедно со уште две непознати лица, влегле во туристичка агенција во Тетово, а едното од нив со закана со пиштол од вработениот А.З.(29) од Тетово одзело чанта со пари во вредност од околу 55.000 евра и примероци од продадени автобуски карти“, информираат од МВР.

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе