Работник најден мртов во погон во Скопје

Во погон на булеварот „Трета македонска бригада" во Скопје, на еден од меѓукатовите, бил пронајден починат Г.Ѓ. (61) од с.Долно Лисиче, скопско, вработен во погонот, информираат од полицијата.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а полицијата извршила увид

По наредба на jавен обвинител телото ќе биде предадено за обдукција.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе