Пукал на свадбена веселба, повредил жена

Вчера во 17.15 часот во тетовската полиција, од Клиничка болница-Тетово било пријавено дека кај нив била донесена М.О. (38) од тетовското село Мала Речица, со повреди во пределот на нозете нанесени од огнено оружје.

По извршениот разговор, велат од МВР, констатирано е дека повредите ги добила на свадбена веселба во с.Мала Речица, во дворот на куќата на М.Н.(44). Истиот со пиштол марка зиг зауер 229 калибар 9мм, кој го поседувал со дозвола, испукал неколку куршуми, од кои еден ја погодил М.О. во нозете, нанесувајќи и влезно-излезни рани.

Од страна на  СВР Тетово е излезено на местото на настанот. Направени се фотографии, М.О. е лишен од слобода и приведен во полициската станица-Тетово. Пиштолот и четири испукани чаури се обезбедени за понатамошна постапка. По консултација со Јавен обвинител, М.О. е ослободен, а по целосно расчистување и документирање на настанот, на истиот ќе му биде поднесен соодветен поднесок.

Не треба да паднеме во замката која не втурнува во спиралата на континуирано себепоништување.

повеќе

Инвестицијата за изградба на автопатиштата Штип-Миладиновци и Кичево-Охрид повеќе личи на наш подарок за Кинезите, отколку на вистинска инвестиција.

повеќе

На заштитата на животната средина треба да се гледа како на животно важен дел од управувањето на државата.

повеќе