Прво пукале кон него, па го истепале - Повредено едно лице во Мирковци

Денеска во 02.46 часот во СВР Скопје, од Градска општа болница „Св.Наум Охридски" било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен М.З.(23) од с.Мирковци, скопско.

Според пријавеното, тoj се здобил со повредите околу 01.30 часот во с.Мирковци при физички напад. Како што пријавил, поради недоразбирање во сообраќајот, едно лице испукало кон него со огнено оружје, но не го погодило, а потоа друго лице физички го нападнало.

Увид на местото бил извршен од екипа од СВР Скопје и се преземат мерки за расчистување на случајот.

Трендот на заминување на младите од родната земја е загрижувачка појава која се случува во Македонија.

повеќе

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе