Пронајдено украдено возило во Битола

Денеска на ул.„Девејани" во Битола, од страна на полициски службеници од Одделението за криминалистички полиција - Отсек за општ криминал пронајдено е одземено патничко возило "фолксваген голф", со битолски регистарски ознаки.

Возилото неколку часа претходно беше пријавено за одземено од ул."Цане Василев" во Битола. Возилото е вратено на сопственикот С.Ж. (56) од Битола.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе