Пронајден починат 54-годишен маж во Битола

Вчера е пријавено дека околу 22.00 часот на ул.„Јосиф Христовски" во Битола, во неговиот дом е пронајден починат П.Л.(54), информираат од МВР.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош е констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.

СВР Битола работи на расчистување на настанот.

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе

Шоковите кои се случуваат истовремено и распадот на меѓународната соработка го направија управувањето со кризи невозможно - барем со користење на стандардните алатки. 

повеќе

Oд Словото за академик Божин Павловски, 80 години од раѓањето и 60 години од неговото творештво.

повеќе