Приведени велешани, во кола имале куршуми

Полициски службеници од СВР Велес пред два дена ул.„Гоце Делчев“ во Велес ги лишиле од слобода велешаните Н.Л.(28) и Ј.Б.(25), откако при преглед во возило „фиат панда“, со велешки регистерски ознаки, во кое се превезувале, биле пронајдени четири куршуми за пиштол со калибар 7.65мм.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе