Приведени две лица од Штип, чувале саксии со канабис и автоматска пушка

Полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода С.Ш.(38) и Д.Ш.(36), во чиј дом е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Како што информира денеска МВР, лицата биле лишени од слобода вчера попладне во 17:30 часот.

При претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени саксија со канабис, исушени листови од канабис, дробилка, боев куршум за автоматска пушка и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе