Приведени четворица граѓани на Албанија без дозвола за престој

Вчера на улицата „Илинденска“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Е.З. (24), Е.О. (19), Л.С. (22) и Ф.З. (19), четворицата од Република Албанија, кои непријавено престојувале во државата. Тие се задржани во полициската станица Тетово за натамошна постапка.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе