Приведен скопјанец, се соблекувал пред малолетничка во Охрид

Денеска во 02.20 часот на ул.„7-ми Ноември" во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода М.С.(24) од Скопје.

Тој се сомничи дека на 31.08.2021 околу 21.45 часот на ул.„Даме Груев" во Охрид се соблекувал и самозадоволувал пред малолетничка од Охрид. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе