Приведен шверцер на мигранти

На автопатот А1, кај тунелите Демир Капија, синоќа во 19.50 часот полициски службеници од Полициската станица за граничен премин „Богородица" го привеле Н.Ц.(54) од Косово. Како што информираа денеска од МВР, при преглед во возилото „фолксваген туран" со косовски национални ознаки, кое го управувал, биле пронајдени седум лица – мигранти од Пакистан.

Н.Ц. бил приведен во полициска стан ца и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе