Приведен разбојник од Тетово

Полициски службеници вчера привеле тетовец поради извршување разбојништво во спортска обложувалница во Тетово, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 13:40 часот го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец А.А., поради сомнение дека претходниот ден извршил разбојништво во спортска обложувалница на улица „Цветан Димов" во Тетово, во која и се заканил на вработената со тврд предмет и одзел пари.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен соодветен поднесок, посочуваат од МВР.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе