Приведен маж осуден на затворска казна

Полициски службеници на СВР Тетово денеска околу 07.50 часот во Тетово, со судска наредба, го привеле 29-годишниот тетовец А.В. за издржување на затворска казна.

Како што информираа од МВР; тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе