Приведен малолетник поради сомневање дека извршил обљуба на малолетничка

Рано утрово полицијата од Битола привела малолетник поради сомневање дека извршил обљуба врз малолетничка од Битола – негова роднина. 

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе