Приведен криминалец од Тетовско

Полициски службеници од ПС Тетово синоќа околу 20 часот го приведоа Н.Ш. (61)  од село Пирок, кој се барал со потерница за издржување казна затвор во траење од една година за кривично дело по член 396 од КЗ на РСМ.

Како што информираат денеска од МВР, лицето ќе биде предадено на казнено поправна установа.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе