Приведен криминалец од Струмица, осуден на близу 13 години затвор

Денеска во 14:50 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги во содејство со ОКП при СВР Струмица, во Струмица го приведоа А. Т. (35) од Струмица.

А.Т. бил баран по централна потерница од КПУ-КПД Идризово-Скопје, кој во врска со чл.193 и чл.188 од КЗ на РСМ , бил осуден на казна затвор во траење од 12 години и 11 месеци, а за доиздржување имал 2 години и 11 месеци.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе