Приведен е скопски дилер, полицијата му ја пронашла дрогата

Службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје уапсиле 44 скопјанец. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис, соопштија од МВР. 

Фото: Илустрација

При претресот во домот на уапсениот на подрачјето на Гази Баба, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага со остатоци од марихуана и семки од канабис. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од МВР.

Легенда под Главна слика

Фото: Илустрација

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе

Трагично е што воопшто треба да се бориме за зачувување на институција која отсекогаш била стожер на културниот живот во Македонија.

повеќе

Македонија нема рециклирачки капацитет за пластичната амбалажа, а со увозот на ѓубре како гориво во индустријата, станува и неофицијална депонија на ЕУ.

повеќе