Прилепчанец украл трактор во битолско село

Синоќа на регионалниот пат Македонски Брод - Прилеп, на излезот од селото Ропотово полицајци од селото го привеле Н.Н.(38) од Прилеп кој возел трактор украден утрото во битолското село Мусинци. Тракторот е сопственост на Љ.М (51).

Фото: Илустрација

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Легенда под Главна слика

Фото: Илустрација

Ќутејќи - банализирамо. Банализирајќи - нормализирамо. Нормализирајќи - дозвољуемо пред очи да ни се повампируа фашизмот и нацизмот.

повеќе

Самата идеја на странските директни инвестиции е да донесе нови вработувања со повисоки плати кои треба да ги исплаќа странскиот инвеститор.

повеќе

Треба да се размисли за тоа дека сите предлози и промени кои доаѓаат од Брисел, не можат ефикасно да се применат и во Македонија и да се дејствува во правец на благосостојба на граѓаните, а не само на профитите.

повеќе