Пријава за 15-годишникот што прободе врсник во училиштен двор

Скопската полиција поднесе кривична пријава против 15-годишник од скопското село Кондово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело убиство во обид.

Како што информираа од полицијата на 6 декември 2016 година околу 12.30 часот, во дворот на основно училиште во скопското село Рашче, пријавениот се обидел да лиши од живот друго 15-годишно момче од с.Рашче на тој начин што со употреба на нож со сечиво од околу 10 сантиметри му нанел убодна рана во пределот на стомакот, по што се здобил со тешка телесна повреда.

Постојат кафе барови каде стои натпис дека немаат интернет па препорачуваат луѓето да си прават муабет како порано. 

повеќе

Заев рече дека не му се допаѓа како соседните земји реагирале на кризата во Македонија и власта во Србија ја нарече „националистичкото раководство на Вучиќ“, па во Белград предизвика епидемија од паѓања во несвест од изненаденост и навреденост. Хм, во што е точно проблемот?

повеќе

Луѓето се лутат што бизнисмените не реагирале или недоволно критикувале за лошите владини потези во минатото. Од нивна перспектива - веројатно со право.

повеќе