Претрес во Прилеп, приведен дилер на марихуана

Вчера во Прилеп, од страна на полициски службеници од СВР Битола - Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп го лишиле од слобода О.Т(30) од Прилеп затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во неговиот и биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага и грутчеста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе