Претрес во домот на струмичанец кој организирал приватна забава со 11 лица

Рано утрово струмичката полиција по судска наредба извршила претрес во домот на А.Х. (55) и притоа било констатирано дека неговиот син Х.Х. (26) организирал приватна забава со уште 11 лица, со што постапил спротивно на член 206 од Кривичниот законик.

Од МВР денеска соопштија дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Да бидеме реални: регионот на многу начини сè уште е претежно (погрешно) разбран и (погрешно) третиран и меѓународно се нарекува „бурето барут на Европа“.

повеќе

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе