Прегазена 22-годишна девојка од Дебар на „Првомајска“

Вчера во 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски" во Скопје, патничко возило „рено" со скопски регистарски ознаки, управувано од М.С.(33) од Скопје, удрило во пешакот Н.Б.(22) од Дебар.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Н.Б. констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза". Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе