Прашкаста материја најдена во куќа во Скопје, полицијата приведе жена

Вчера во 20:00 часот на ул.„Никола Тесла" во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода 39-годишната С.К. од Гевгелија, бидејќи при претрес во куќа во Скопје каде таа престојува, извршен со судска наредба, биле пронајдени прашкаста материја и предмети со остатоци од прашкаста материја, информира МВР.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе