Познаници нападнале брачен пар во Шивец

Р.П.(52) од Кавадарци вчера пријавила дека околу пладне додека била во својот дом во село Шивец, кавадаречко, таа и нејзиниот сопруг  биле физички нападнати од С.А. и П.А. двајцата од Ваташа кои ги познавала.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе