Полицијата го најде украденото амбулантно возило на кочанската болница

Амбулантното возило кое ѝ било донирано на болницата во Кочани, ноќеска било украдено. Полицијата по петчасовна потрага го пронајде возилото, но не и крадците, кои „лудувале“ по кочанските улици, нагло кочеле и возеле и во спротивен правец.

Фото: Актуелности.мк

Кочанскиот портал Актуелности.мк, каде и беше објавена веста за кражбата, потоа објави дека по само 5 часа од пријавувањето, полицијата го пронајде болничкото возило.

Кражбата на возилото од болничкиот круг ја пријавил вработен во болницата  околу 3.30 часот по полноќ.

Венаш полицијата тргнала во потера врз основа на добиени информации  и утрово го пронашла возилото оставено на улицата „Кирил и Методиј". 

Порталот дознава дека крадците имале бурна ноќ по улиците во градот, возеле брзо и нагло кочеле, оставајќи долги траги на асфалтот, а возеле и во спротивен правец по еднонасочни улици. Веројатно кога крадците забележале дека полицијата им е на трага, дошле со возилото до улицата „Кирил и Методиј“, над болницата, тука го оставиле и побегнале во непознат правец.

Легенда под Главна слика

Фото: Актуелности.мк

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе