Полицајци во Прилеп фатиле разбојници на дело

Вчера на улицата „К. Волнароски“ во Прилеп полицајци ги лишиле од слобода С.Џ. (35) и Е.Џ. (34), и двајцата од Прилеп, кои биле затекнати во кражба и кај нив биле пронајдени метални предмети за кои постои сомневање дека ги користеле за време на разбојништвото.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе