По трка по „Теодосиј Гологанов“, сообраќајка кај кружниот тек

На булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на крстосницата кај Католичка црква во Скопје, синоќа се случи сообраќајна несреќа. Во сообраќајката учествуваа две возила, БМВ М2 и „ауди РС3“. 

Според очевидци сообраќајката се случила по трката на овие две возила по булеварот. МВР во текот на денот ќе соопшти повеќе детали за оваа сообраќајка.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе