По пријава за семејна расправија, полицијата пронајде оружје во дом на стружанец

Полициски службеници од ОВР Струга синоќа го лишиле од слобода Р.К. (50), од струшкото село Долна Белица. При семејна вербална расправија, тој испукал во воздух со пиштол.

Како што информира денеска МВР, при претрес на домот на Р.К., извршен со судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле два пиштола марка „валтер" и „лугер“ и 55 куршуми калибар 9 милиметри.

Оружјето е одземено, лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава. 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе