Во Гостивар

Пет лица приведени за марихуана

Пет лица се приведени вчера од страна на полициски службеници на СВР Тетово- ОВР Гостивар, откако кај нив биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка со остатоци од марихуана.

Од МВР денеска информираа дека вчера во 17.00 часот на улица „ЈНА" во Гостивар, полицијата ги лишила од слобода М.М.(37) од Пласница, А.Ш.(30), И.А.(24), Х.Ѓ.(26) и Е.Е.(22), четворицата од Кичево.

Лицата биле задржани во Полициска станица Гостивар и по документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе