Во Скопје

Пешак тешко повреден откако 19-годишен возач го удрил со автомобил

Вчера во 19.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Партизански одреди" и бул.„Св.Климент Охридски", патничко возило даеву, со скопски регистарски ознаки, управувано од Ф.Б.(19) од Скопје, удрило во пешакот А.И.(58) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза", а Ф.Б. се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември".

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе