Пешак на возраст од 77 години загина во сообраќајка во Скопје

Ударот на автомобилот „Oпел астра" вчера бил фатален за 77-годишниот А. Б. Од Скопје кој загина во сообраќајна несреќа во скопска населба Автокоманда. Полицијата соопшти дека несреќата се случила вчера во 14.20 часот на булеварот „Александар Македонски". Со возилото управувало лицето Т.З.(48) од Скопје.

Пешакот починал на местото на настанот, а смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје, соопшти МВР.

 

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе